
Het Pacifische-eilandenzeereservaat (afb: fsw.gov)
Trump is een ramp op vele terreinen en hopelijk halen de gevolgen van zijn decretenwaanzin hemzelf binnenkort onderuit, maar te vrezen valt die de malloot dan al veel schade heeft aangericht. Gister schijnt hij weer een paar bezopen decreten te hebben getekend waarmee hij toestemming geeft in een groot (voorheen dus) beschermd reservaat in de Stille Oceaan te gaan vissen, zo’n 1400 km ten westen van Hawaii.
De decreten (werkt het Parlement nog wel in de VS?) moet Amerika groot maken als leverancier van zeevoedsel. Het niet aaneengesloten gebied, het Pacifische-eilandenerfgoedzeemonument, omvat koraalatollen en is het ’thuis’ van met uitsterving bedreigde schildpadden en walvissen.
Het reservaat werd in 2009 ingesteld door Trumps partijgenoot George Bush jr en in 2014 uitgebreid door Barrack Obama tot de huidige omvang van 1,3 mln km2 . Ook zou het ministerie van handel moeten kijken welke beschermde zeereservaten nog meer zouden kunnen worden opengesteld voor commerciële visserij, viskwekerijen e.d.
Volgens deskundigen zijn deze decreten niet alleen schadelijk voor de zeereservaten maar ook dom, aangezien juist deze niet verstoorde, vangstvrije gebieden er voor zorgen dat de visstand en ander zeeleven zich weer kan herstellen van het weggevangen en vernietigde zeeleven door de commerciële visvangst en viskwekerijen.
Bron: New York Times